Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-12-04 14:28:19

Bağcılar Belediyesi, kültür-sanat etkinliklerinde Gazze’yi anlatacak

Kültür sanat faaliyetleriyle öne çıkan Bağcılar Belediyesi, Aralık ayı da yine dopdolu geçecek. Gencinden yaşlısına toplumun her kesimine hitap eden programlar ve gösteriler ücretsiz olarak sanatseverlerle buluşacak.

Ancak bu ay, önceki aylara göre bir farklılık göze çarpıyor. Bağcılar Belediyesi, İsrail zulmü altındaki Gazze’nin sesini dünyaya duyurmak amaçlayan programlar yapıyor. Panellerden tiyatro oyunlarına sergilerden konserlere kadar gerçekleştirilen etkinliklerin çoğunda hem Gazze’nin önemi hem de içinde bulunduğu duruma değinilecek.

Mehmet Akif Ersoy da anılacak

Gazze’yle ilgili program listesinde; Merve Gül Cemal’in konuk olduğu Meselemiz Kudüs paneli, Abdullah Yıldız’ın “Gazze Gazamız Kudüs Sevdamız” konulu söyleşisi, Prof. Dr. Ferhat Pirinççi’nin İsrail Sorunu ve Filistin’in Geleceği isimli semineri, Ya Zafer Ya Şehadet Ne Yapacağız? Başlıklı konferans, Direnişin Simgesi Hanzala isimli resim sergisi, Kadınlara Özel Özgür Filistin Konferansı, Filistin Şiirleri Gecesi, Filistin’i Bilmek seminer ve sergisi, İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze adlı panel ve devamında konser yer alıyor.

Öte yandan milli şair Mehmet Akif Ersoy’u ölüm yıldönümünde anmak amacıyla “Hakkındır İstiklal” isimli etkinlik düzenlenecek. Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, tüm ilçe sakinlerini programlara katılmaya davet etti.

 

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 Galata Haber Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.